guante de látex com selo do inmetro e kosoves

Socio de cooperación

Në Kosovë ka përmirësim të standardit jetësor të ...- guante de látex com selo do inmetro e kosoves ,Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar rezultatet e anketës së buxhetit të ekonomive familjare për vitin 2015, ku thuhet se konsumi i përgjithshëm në Kosovë në vitin 2015 ishte 2,461 milionë euro, ndërsa për ekonomi familjare 7,503 euro, si dhe për kokë banori 1,432 euro. “Konsumi i përgjithshëm në vitin 2015, krahasuar me […]Guidë arkeologjike e Kosovës - Ballina - Ministria e ...Si e tillë, guida do të shërbej si një informator për lokalitetet e përzgjedhura e ndoshta më të rëndësishmet të dokumentuara në Kosovë. Kjo i dedikohet të gjitha grupmoshave që janë kureshtarë për të njohur trashëgiminë e pasur arkeologjike të ven­ dit tonë. Guida është e përgatitur në rrjedhë kronologjike, duke ...Teknologji - lajmet e fundit ne albeuom

19:03 - As këtë muaj s'do të ketë vaksinim kundër koronavirusit në Maqedoninë e Veriut? 18:52 - Periudha më e errët, Thomas Strakosha cilësohet në Itali si portieri më i keq i Serisë A 18:33 - Pirlo: Humbja me Interin na mësoi shumë, në Kupë do jemi ndryshe 18:30 - Vajza nga Burreli nuk i ndahet Anglisë: Kapet "mat" 3 herë duke mashtruar në Rinas

Standardi jetësor i qytetarëve të Kosovës, nën mesatare ...

Standardi jetësor i qytetarëve të Kosovës, me gjithë përmirësimet e bëra viteve të fundit, vazhdon të mbetet nën mesataren dhe larg vendeve të rajonit dhe Bashkimit Evropian, thonë ekspertët e fushës ekonomike. Sipas të dhënave të fundit të Agjencisë së Statistikave të Kosovës të cilat flasin për vitin 2017, konsumi i përgjithshëm në Kosovë ishteLexo

Teknologji - lajmet e fundit ne albeuom

19:03 - As këtë muaj s'do të ketë vaksinim kundër koronavirusit në Maqedoninë e Veriut? 18:52 - Periudha më e errët, Thomas Strakosha cilësohet në Itali si portieri më i keq i Serisë A 18:33 - Pirlo: Humbja me Interin na mësoi shumë, në Kupë do jemi ndryshe 18:30 - Vajza nga Burreli nuk i ndahet Anglisë: Kapet "mat" 3 herë duke mashtruar në Rinas

Interesimi për shtetasit e Kosovës - Ministria e Punëve të ...

- Ofrimin e ndihmës për rikthimin e shtetasve të Kosovës që kanë gjetur vdekjen në shtetin pranues dhe sigurimin e mbrojtjes së pasurisë së tyre. Drejtuesi i misionit konsullor mund të ofrojë ndihmë për shtetasit e Kosovës vetëm atëherë kur vërtetohet se shtetasi i gjendur në …

20- vjetori i çlirimit të Kosovës përmes fotografive ...

Jun 12, 2019·"Zëri.info", ju sjell përmbledhjen e ditës së sotme përmes fotografive, me rastin e shënimit të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës....

Interesimi për shtetasit e Kosovës - Ministria e Punëve të ...

- Ofrimin e ndihmës për rikthimin e shtetasve të Kosovës që kanë gjetur vdekjen në shtetin pranues dhe sigurimin e mbrojtjes së pasurisë së tyre. Drejtuesi i misionit konsullor mund të ofrojë ndihmë për shtetasit e Kosovës vetëm atëherë kur vërtetohet se shtetasi i gjendur në …

Interesimi për shtetasit e Kosovës - Ministria e Punëve të ...

- Ofrimin e ndihmës për rikthimin e shtetasve të Kosovës që kanë gjetur vdekjen në shtetin pranues dhe sigurimin e mbrojtjes së pasurisë së tyre. Drejtuesi i misionit konsullor mund të ofrojë ndihmë për shtetasit e Kosovës vetëm atëherë kur vërtetohet se shtetasi i gjendur në …

Në Kosovë priten reshje lokale të shiut - KOHA.net

Meteorologët paralajmërojnë reshje lokale shiu në Kosovë. Temperatura maksimale në Kosovë, sipas parashikimit të meteorologëve, do të arrijë deri në 27 gradë. Për sot meteorologët kanë paraparë të mbajë mot me vranësira të pjesshme, të cilat më të theksuara do të jenë në pjesën e dytë të ditës.

Окрузи, градови и села Косова и Метохије - Порекло

Emitovana je u 14,55 sati, ali ne znam kojim danom. Bila je to obrazovna emisija. U jednoj od njih pod nazivom “S Kosova – priče o trajanju, april 1988.” učestvovali su stariji ljudi srpske narodnosti iz 4 kosovska sela: Gračanica, Sušica, Kukoleča i Staro selo.

Kosova e Re, termocentrali që do t’i varfërojë qytetarët

Këto shifra ndryshojnë shumë nëse kosto e ndërtimit do të ishte më e vogël, për shembull 1 miliardë euro. Kjo sepse Contour Global do të marrë pjesë me më pak mjete, vetëm me 300 milionë euro. Kthimi vjetor për këtë kompani do të ishte ‘vetëm’ 55,5 milionë euro, me IRR e pranuar prej 18.5%.

Teknologji - lajmet e fundit ne albeuom

21:52 - Revolta e tifozëve të Marseille, shtyhet ndeshje me Rennes 21:48 - Berati zonë e kuqe: Kaq raste të reja u shënuan vetëm sot 21:32 - Konfirmohet, Liverpooli pa Fabinhon kundër West Hamit 21:23 - Si 16-vjeçarja e "famshme" dhunoi të moshuarën për ta grabitur bashkë me të dashurin 21:21 - Shkëmbimi Dzeko - Sanchez, flet Marotta

Gazeta Metro – Kosova pa sigurime shëndetësore

Janë bërë më shumë se 12 vjet që kur Kosova ka miratuar Ligjin për sigurime shëndetësore, por që asnjëherë ky ligj nuk ka hyrë në fuqi. Fillimisht ishte shefi i UNMIK-ut në vitin 2007 që nuk e nënshkroi ligjin. Pas pavarësisë ishin qeveritë që e tërhoqën ligjin për shkak të …

Kosova, importuese e të gjitha produkteve

Serbia vazhdon të jetë importuesi kryesor në Kosovë. Sipas të dhënave të fundit të Agjencisë të Statistikave të Kosovës, 16 për qind e produkteve që hyjnë në Kosovë, vijnë nga ky shtet. Të dhënat e tregtisë së jashtme, tregojnë për një deficit të lartë tregtar për muajin janar 2015. Shuma...

KosovaLindore » Teknologji

Nga Ramiz LUSHAJ 1. E mirënjohura shofere shqiptaro-amerikane Nurije Mehaj, atje në Kaliforni, në perëndim të SHBA, e don kamionin (maune) e saj të tonazhit të lartë 40-tonësh, me një dashuri tejet të veçantë, përndryshe, si të thuash, në simbolikë kange: deri me “dashuri motre”…

Në Kosovë priten reshje lokale të shiut - KOHA.net

Meteorologët paralajmërojnë reshje lokale shiu në Kosovë. Temperatura maksimale në Kosovë, sipas parashikimit të meteorologëve, do të arrijë deri në 27 gradë. Për sot meteorologët kanë paraparë të mbajë mot me vranësira të pjesshme, të cilat më të theksuara do të jenë në pjesën e dytë të ditës.

12 të mitur, pre e trafikimit në Kosovë - Gazeta Express

E pre e trafikimit kanë qenë 12 të mitur. Në ditën kundër trafikimit, edhe krerët e shtetit, pranuan njëzëri se trafikimi me qenie njerëzore mbetet ende sfidë në Kosovë. Sipas tyre anëtarësimi në Europol dhe Interpol do të ndikojë në luftimin e kësaj dukurie.

A do të paraqitej kundër Kosovës? Ja si përgjigjet Granit ...

Super ylli shqiptar, Granit Xhaka ka deklaruar se do të jetë prezent në ndeshjen Angli – Kosovë, për ta mbështetur përfaqësuesen e Kosovës, shkruan Insportiom. Xhaka po qëndron në Prishtinë këto ditë dhe sot do të jetë prezent në ndeshjen e “Yjeve” kundër skuadrës së Milot Rashicës. Kjo ndeshje bamirësie organizohet nga komuna e Prishtinës […]

Kosova e Re, termocentrali që do t’i varfërojë qytetarët ...

Jun 27, 2019·Projekti Kosova e re është bërë në tërësi në favor të investitorit. Çmimi i energjisë së prodhuar nga termocentrali i ri do të jetë më i lartë se sa çmimi i importit, dhe shumë më i lartë se çmimi i prodhuar në dy termocentralet ekzistuese. Nëse një kosovar mesatarisht shpenzon rreth 50 …

Arrestohet italiani që me diplomë false të Kosovës punonte ...

Kurti për vendimin e KGJK-së: Nuk kam informacion zyrtar nga KQZ, do t’i prij listës; Kamenica së shpejti me shkollë profesionale. Verifikimi i listave, 47 kandidatë për deputetë kanë problem me ligjin; Policia në Kamenicë shqipton 59 tiketa për mosrespektim të masave anti Covid – Dy prej tyre nga 2 mijë euro

KPMM – Welcome to the Homepage of the Independent ...

KPMM – Welcome to the Homepage of the Independent ...

Kosova e Re, termocentrali që do t’i varfërojë qytetarët

Këto shifra ndryshojnë shumë nëse kosto e ndërtimit do të ishte më e vogël, për shembull 1 miliardë euro. Kjo sepse Contour Global do të marrë pjesë me më pak mjete, vetëm me 300 milionë euro. Kthimi vjetor për këtë kompani do të ishte ‘vetëm’ 55,5 milionë euro, me IRR e pranuar prej 18.5%.

Si do të sigurojë Kosova investime ... - Lajmet e fundit

Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar se përmes Ligjit për investime strategjike kanë aplikuar 11 kompani të cilat do të investojnë deri në 2 miliardë në sektorë të ndryshëm. Sipas një komunikate të Qeverisë, së shpejti pritet shpallja e investitorëve strategjik të cilët në fokus do të kenë investime në sektorin e energjisë, në transport dhe […]

Kërko dhe paraqit - KGP - rks-gov.net

Krijo llogari; Kam harruar fjalëkalimin; Copyright © Agjencia Kadastrale e Kosovës

Ja ku do të ndërtohet Termocentrali Kosova e Re - Lajmet e ...

Marrëveshja për bartjen e lokacionit rregullon marrëdhëniet mes ContourGlobal dhe KEK Sh.a. ku lënda e marrëveshjes është (1) shitja dhe bartja e lokacionit ku do të ndërtohet Termocentrali Kosova e Re, (2) qasja në tokë shtesë gjatë fazës së ndërtimit, si dhe (3) lejimi i kalimit të infrastrukturës përcjellëse të TC ...